ג''ילס גיבונס מנכ"ל "גודביזנס" מגיע לישראל 03.06.15

לקראת שבוע האחריות התאגידית בישראל יגיע לישראל מבריטניה מר גיילס גיבונס מייסד ומנכ"ל "גוד ביזנס", חברת הייעוץ לאחריות תאגידית המובילה באירופה.

גיילס ושותפו מייעצים לראש ממשלת בריטניה בנושא קיימות ואחריות תאגידית

לדברי גיילס גיבונס מנכ"ל גודביזנס בריטניה :"אחריות תאגידית בישראל מצויה כיום בנקודת מפנה –יותר מהעסקים הפכו לגלובליים ובהמשך לכך הדרכים בהן הן מנהלות את עסקיהן נבחנות לעומק וגם ברמה עולמית. פרקטיקות האחריות התאגידית שהיו נהוגות בעבר בישראל חייבות להתחלף בשל כך באסטרטגיות קיימות רחבות יותר המשולבות בליבה העסקית של החברה. חברות ישראליות יכולות להרוויח משינוי זה ולהוביל בהנהגתן את האזור לעתיד מוצלח ובר קיימא יותר".

מנכ"ל החברה מר גיילס גיבונס הוזמן לישראל על ידי מר עברי ורבין, מנכ"ל ובעלים של גוד ויז'ן-  חברת הייעוץ לאחריות תאגידית המייצגת את  גוד ביזנס בישראל ומייעצת מזה עשור לחברות ותאגידים בכל מגזרי המשק, לרבות לעיריות, משרדי ממשלה וחברות ציבוריות (אל- על, חברת החשמל, אסם, הראל ועוד).   מנכ"ל גודויז'ן ישראל עברי ורבין אומר כי : נושא האחריות התאגידית בישראל עומד בפני אתגרים ושינויים מרגשים אשר ישפיע ומשפיע גם היום על כל אחד ואחד מאיתנו. החל מהתאגידים הגדולים וכלה בציבור. הדוגמא הכי חדשה לכך היא השפעת הרשתות החברתיות וקולו של הציבור אל מול התאגידים, המגזר הציבורי והממשלה.


בנוסף לליווי התאגידים הגדולים בעולם, "גוד ביזנס",  בניהולם של גיילס גיבונס ושותפו סטיב הילטון, מייעצת לראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון בנושא קיימות והיבטים של אחריות תאגידית במגזר הציבורי. בין השאר, נעזר ראש הממשלה קמרון בשירותיהם על מנת ליישם את רעיון "החברה הגדולה"- מהלך דרמטי להעצמת החברה האזרחית באופן ישיר ובאמצעות תקציבים ממשלתיים, בד בבד עם הקטנת הממסד הממשלתי ויצירת "ממשלה קטנה".

עברי ורבין הוסיף כי "תחום האחריות התאגידית נמצא בשינוי והתפתחות מתמדת. החל משנת 2015 תקן הדיווח העולמי של ארגון ה- GRI משתנה מ- G3  ל- 4G. מעבר זה מבטא את הגברת השקיפות ואת הדגש על נושא הדיאלוג, היוועצות ושיתוף מתמיד עם מחזיקי עניין, נושא שמקבל רוח גבית מעליית החשיבות והמעורבות הציבורית באמצעות  הרשתות החברתיות.  החיבור לגוד ויז'ן מאפשר לחברות ישראליות וגלובליות בפיתוח ויישום אסטרטגית האחריות התאגידית שלהן הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובלית".

בנוסף, תהליכי גלובליזציה מתגברים מובילים לעיסוק נרחב ומעמיק בנושא שרשרת האספקה. חברות הבינו כיום שלא מספיק שהן יפעלו באופן אחראי, גם הספקים שלהן ואף אלו שמספקים לספקים שלהם, צריכים לפעול על פי עקרונות הקיימות והאחריות החברתית. 

מגמה נוספת שעלינו לתת עליה את הדעת היא כניסת הרגולציה לתחומים שבעבר היו וולנטרים דוגמת צו הרחבה להעסקת אנשים עם מוגבלויות ובהמשך לכך תקנות נגישות מתקדמות, חובת דיווח על היבטי אחריות תאגידית החלה על בנקים ועוד. לבסוף, ישנה גם מגמת הרחבת פרקטיקות אחריות תאגידית לעסקים קטנים ובינוניים.

 

חברת הייעוץ הבינלאומית "גוד ביזנס", אשר הוקמה בשנת  1996 בבריטניה,  מקדמת ארגונים וחברות עסקיות לעבר התנהלות מקיימת ואחראית יותר.  "גוד ביזנס" עובדת ומייעצת לחברות וממשלות כגון: ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון וארגונים מובילים דוגמת קרן ביל ומלינדה גייטס, קוקה קולה, טלפוניקה, מיקרוסופט, RBS, חברת וולט דיסני, Virgin, KPMG, פיאט, Welcome Trust  , קלוגס .  

 

 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3