120 בקבוקי יין במהדורה מיוחדת למייסד יקב רמת-נגב

מהדורה מיוחדת של 120 בקבוקים מ"בציר 1954"

לכבוד חגיגות 60 שנה למועצה האזורית רמת הנגב וחגיגות

 ה-60 לאלון צדוק, מייסד יקב רמת נגב.

 

בימים אלו, מציינת מועצת רמת הנגב 60 שנים להיווסדה. לקראת האירוע המיוחד בו חוגג גם אלון צדוק מייסד יקב "רמת נגב" ויזם סידרתי של היישובים : קדש ברנע, כמהין, באר מילכה ומרחב עם      .הכינו בהפתעה, אנשי היקב             מהדורה מוגבלת של  120    בקבוקי יין, בתוית מיוחדת מ"בציר 1954"  (תאריך יום הולדת),

המציינת את חגיגות ה-60 לרמת הנגב ולאלון צדוק, יחד.

 

סיפורו של אלון צדוק, תושב "קדש ברנע"  מתחיל בסיפור שבו מגולמים חלוציות, נועזות, ראשוניות וגידול יין במדבר – יקב ראשון במדבר.

אלון ונירה צדוק  ירדו להפריח את השממה, לאחר פינוי יישובם מסיני ובנו יחד את היישוב קדש ברנע, כמהין, עזוז, באר מילכה,מרחב עם ואשלים ברמת נגב. היקב הוא הדובדבן שבקצפת.
בצעד אמיץ בשנת 1997 החליטו בני הזוג צדוק להקים יקב חלוצי בנגב שיתבסס על תוצרת מקומית בלבד

שמו של היקב היה 'יקב קדש ברנע' והבציר הראשון הניב פרי לכדי 3000 בקבוקים. אופי היין, מושפע מאזור הגידול הייחודי למדבר. במשך השנים, לצד התפתחות היקב והצטרפות בני משפחה נוספים לעבודה, התרחבה פעילות היקב ומיקב קטן המייצר 3000 בקבוקים, מייצר כיום היקב כ-80 אלף בקבוקים בשנה, המשווקים בארץ ובחו"ל. התפתחות זו הובילה להחלטה לשנות את שם היקב, ולפני כחצי שנה שונה שמו ליקב "רמת נגב", שם המייצג תפיסה ושאיפה לפיה  היקב ירכז את כל התוצרת החקלאית של הענבים ויהווה מרכז אזורי /יקב אזורי.

ביקב עובדים היום כל בני המשפחה: אלון ונירה צדוק. יוגב צדוק- יינן היקב ואשתו עדן האחראית על תחום היינות הלבנים ביקב, גלעד צדוק איש השיווק של היקב אשתו מיכל מנהלת את טעימות היין אל מול המסעדות.

על היין במהדורה מיוחדת: היין הינו בלנד מיוחד שהופק מ 70% מרלו מכרם יחידני "עבדת" ו 30% פטיט ורדו מכרם יחידני "ניצנה".

הענבים שנבצרו בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות  מגיעים משתי חלקות שונות.  חלקה בכרם ניצנה שניטעה בשנת 1997 באזור רמת נגב, בבעלות היקב, בצידו הדרומי של מושב קדש ברנע. הכרם גדל על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר. חלקה נוספת בכרם עבדת, שניטעה בשנת 2001 ע"י אייל יזראלי מחוות כרמי עבדת באזור הר הנגב, על קרקע לס, גיר וחרסית, למרגלות מצפה רמון בגובה 700 מטר. הכרם נהנה מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.

מחיר היין : 60 שקלים.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3