בקרוב- פתיחת היכל התרבות החדש כפר סבא- יום שני 22.09.14

היכל התרבות המחודש בכפר סבא יפתח חגיגית ב-יום שני ה 22 בספטמבר 2014 .

ההיכל הוקם לפני ארבעים שנה בסיועו של שר האוצר דאז פנחס ספיר, תושב העיר.

האדריכל, שניצח על שיפוצו ועיצובו מחדש של ההיכל, שהוכרז בניין לשימור, הנו אמנון רכטר.

הקונספט העיצובי והייחודי המנחה את מראה ההיכל הוא הלב הפועם של העיר.

אירועי החגיגות להיכל ייפתחו בהופעתו של  עידן רייכל, יליד העיר כפר סבא

יצירה אמנותית נדירה של האמן הבינלאומי הדגול צ'יהולי, שנתרמה ע"י משפחה "כפרסבאית"

תוצב באכסדרת ההיכל לקראת השקת ההיכל.

 בימים אלו ממש, נשלמות עבודות השיפוץ של היכל התרבות, כפר סבא. בקונספט העיצובי יבואו לידי ביטוי חיי התרבות ושמחת החיים שמבטאת אמנות. חלל הפואיה יהיה שקוף לרחבה שבחזית המבנה, כך שמחד ייראה האולם לצופים מבחוץ, ומאידך יעניק המקום אינטימיות ופרטיות למבקרים. הציפוי העוטף את האולם עשוי מעץ ותאורה חמה. פנים האולם תוכנן כתיאטרון אינטימי, כך שליושבים באולם תהיה תחושה של קרבה לבמה. זוויות הראיה מצוינות, המושבים באולם  נוחים ומרווחים, במטרה לאפשר לצופה חוויה מקסימאלית. עלות ההשקעה בפרויקט 52 מיליון ₪


תקרת האולם מתוכננת בקונספט ייחודי של "ענן מרחף": רפלקטור אקוסטי, שמתכונן בצורת ענן תאורה ומאפשר תמונות תאורה ייחודיות לסוגים שונים של הופעות. באולם יתקבל אפקט מדהים של תאורה ואקוסטיקה מעולה

 השיפוץ כלל: הגדלת הבמה ומגדל הבמה, וציודה במתקני במה, מערכת תאורת מופעים, ומערכות סאונד חדישות לשיפור הרמה המקצועית של המופעים; תכנון מחודש של חלל האולם והיציע, במטרה לקרב את הקהל לבמה; שיפור האקוסטיקה והתאמתה הן למופעי תיאטרון (דיבור) והן לנגינה של מוסיקה קלאסית; התאמת תקני הבטיחות ונוחות הקהל והאמנים לתקנים הנהוגים כיום באולמות חדשים. שינויים אלה ישפרו ללא הכר את רמת המופעים ואת חווית הקהל שייצפה בהם. 

לדברי ראש העיר יהודה בן חמו : היכל התרבות בכפר סבא, שהוקם בשנת 1975 הפך עם השנים לשם דבר באזור השרון כולו. "אני זוכר את ההיכל כהיכל אשר שימש "מדורת השבט" של העיר, פנינת תרבות איכותית, אליה הגיעו עם השנים אלפי שוחרי תרבות מכפר סבא ומכל האזור. כל התזמורות  ולהקות המחול המובילות בארץ  והתיאטראות הרפרטואריים הופיעו בהיכל עם מיטב ההצגות ,הקונצרטים והמופעים.    עד היום ההיכל עדיין שומר על מעמדו והוא מסמל בעיני רבים, את ייחודה התרבותי ואת איכותה של העיר. לאחר שנים רבות של פעילות אינטנסיבית ולאחר שנים שלא בוצע בו שיפוץ, החלטנו כי ראוי שהיכל תרבות מכובד זה יעבור שיפוץ ושדרוג על מנת להפכו למקום בילוי איכותי המותאם למאה ה- 21".

על המבנה שהוכרז לשימור :

בשנת 1963 נערכה תחרות פומבית בין אדריכלים וארכיטקטים ומבין 58 שהוגשו לוועדת השופטים, נבחרה התכנית של האדריכלים אלחנני וניסן כנען.

היכל התרבות כפר-סבא הינו מבנה בין שתי קומות בסגנון מודרני-ברוטליסטי המתאפיין בגיאומטריה צורנית פשוטה ונקייה ודגש על חומרים טבעיים וערכים חברתיים, שתוכנן ע"י האדריכלים אלחנני-כנען ונבנה בין השנים 1965-1973.מיקומו של המבנה בחלקו העליון של הגן, מורם טופוגרפית מסביבתו, הופך אותו למונומנט אדריכלי הנצפה מנקודות רבות ברחבות שסביבו. יצירות האמנות הרבות המצויות בו, הן על גבי קיר החזית הראשית והן בחדר הזיכרון, מהווה רובד נוסף לערכו התרבותי והאמנותי של המבנה. בהיכל שוכן בית יד לבנים להנצחת זכרם של בני העיר, אשר נפלו במערכות ישראל.

בחזית הראשית של המבנה ניצב פסל של הפסל והצייר נפתלי בזם, שם היצירה- "נושאי האור". בפסל נראים בתי המושבה כפר סבא ודמות מרחפת נושאת לפיד ואלומה. מוקדש לתושבי העיר ולכל בניה, בוניה, ומגניה.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3