סיור ביקב רמת נגב ביום העצמאות ה-66 למדינת ישראל

התיישבות חלוצית, הפרחת הנגב ויקב מדברי קסום

סיור ביקב רמת נגב ביום העצמאות ה-66 למדינת ישראל

יקב "רמת נגב", היקב המדברי הראשון, הוא סיפורה של ההתיישבות בדרום בארץ והפרחת הנגב. זהו סיפורה של משפחה צדוק אשר מתוך חזון ציוני ארזו מזוודות, עזבו הכל ונסעו להפריח את השממה.
בנוסף מציג היקב מסלול טיולים קסום למבקרים!

 

 

יום העצמאות בפתח ויקב "רמת נגב" מזמין את המטיילים, המבקרים, חובבי ואוהבי היין לביקור ביקב והיכרות עם הגפנים והיינות המדבריים של היקב.

כנגד כל הסיכויים ומתוך תחושת שליחות ואהבת הארץ, החליטו בשנת 1997 בני הזוג נירה ואלון צדוק לעשות את הבלתי אפשרי ולהקים יקב במדבר. שמו של היקב היה 'יקב קדש ברנע' והבציר הראשון הניב פרי לכדי 3000 בקבוקים. אופי היין, מושפע מאזור הגידול הייחודי למדבר. ניתן להגדירו כשילוב של עולם חדש עם עולם ישן. עם השנים, ובעקבות ניסיונו הרב בחקלאות ובתהליכים מול מנהל מקרקעי ישראל, הקים אלון יישובים נוספים בנגב: כמהין, באר מילכה, עזוז ומרחב עם.

 

במשך השנים, לצד התפתחות היקב והצטרפות בני משפחה נוספים לעבודה, התרחבה פעילות היקב ומיקב קטן המייצר 3000 בקבוקים, מייצר כיום היקב כ-80 אלף בקבוקים בשנה, המשווקים בארץ ובחו"ל. התפתחות זו הובילה להחלטה לשנות את שם היקב, ולפני כחצי שנה שונה שמו ליקב "רמת נגב", שם המייצג תפיסה ושאיפה לפיה  היקב ירכז את כל התוצרת החקלאית של הענבים ויהווה מרכז אזורי /יקב אזורי.


אלון צדוק מקים ומייסד היקב: "שם היקב נובע מתוך הרצון לתת ביטוי לאזור הגידול המיוחד של הגפנים, המצויים ברמת הנגב, ומתוך כוונה לייצג את כל אזור רמת הנגב. היקב שואף  לייצר יין מכרמי הנגב ולאפשר לחובבי היין, טעימה נדירה של אזור גידול שונה ומיוחד. בנוסף, יקב רמת נגב הינו היקב הראשון שהוקם ברמת נגב ומראשוני נוטעי הכרמים, מתוך תפיסה חדשנית של מסורת עתיקה, הוחלט לגדל כרמים בנגב ולתת ביטוי לטרואר הזה.

 

מהסיור ביקב "רמת נגב" השוכן במושב קדש ברנע (ניצני סיני) , ניתן להמשיך לטיול מגוון באזור: לכרם בסמוך ליקב,  לישובי הסביבה: באר מילכה, ניצנה ומצפה עזוז. טיולי טבע בחמוקי ניצנה, מערת ניצנה ודיונות החול הנפלאות . בערים הנבטיות תל ניצנה ושבטה . קרוב לצומת טללים ישנן 3 חוות בודדים:  חוות נאות, חוות קורנמל, חוות נחל בוקר.

 

אתר יקב-  http://www.kbw.co.il/

דף הפייסבוק- https://www.facebook.com/www.ramatnegevwinery.co.il       

 

לקביעת סיור אנא תאמו מראש בטלפון:            08-6555849
יוגב צדוק, (יינן היקב): 054-4774917 או 0505354664


לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3