היקב המדברי הראשון ייקרא מעתה יקב רמת הנגב

שחקן חדש נכנס בימים אלו לזירת היין בישראל עם מיתוגו מחדש של 'יקב קדש ברנע' שייקרא מעתה 'יקב רמת נגב' בשל הכרמים הרבים הפזורים ברחבי הרמה * עם תפוקה של כ 3000 בקבוקים בשנות פעילותו הראשונות מייצר כיום 'יקב רמת נגב' כ- 80 אלף בקבוקים בשנה * "  

 

בשנת 1997 החליטו בני הזוג נירה ואלון צדוק לעשות את הבלתי אפשרי ולהקים כנגד כל הסיכויים יקב במדבר. שמו של היקב היה 'יקב קדש ברנע' והבציר הראשון הניב פרי לכדי 3000 בקבוקים. כיום, עם כרמים ענפים הפזורים ברחבי אזור רמת הנגב' מייצר היקב הייחודי כ- 80 אלף בקבוקים בשנה המשווקים בארץ ובחו"ל.

מייסדי ומקימיי  היקב: נירה ואלון צדוק-אשר, תוך חזון ציוני ורצון עז להפריח את השממה ארזו מזוודות, עזבו את מושב גאולים והתיישבו ב"קסיימה" שבסיני. לאחר פינוי סיני הקימו עם שישה זוגות צעירים נוספים בלב השממה המדברית את מושב, קדש ברנע, יישוב עובדים חקלאי. הזוגות נאבקו על הקמת המושב למרות שכלל לא היו תשתיות וחוו על בשרם את אומנות החקלאות המדברית. כיום, הנגב הינו "אסם התבואה של ישראל" והוא מספק כשישים אחוז מהתוצרת החקלאית בארץ. עם השנים, ובעקבות ניסיונו הרב בחקלאות ובתהליכים מול מנהל מקרקעי ישראל, הקים אלון יישובים נוספים בנגב: כמהין, באר מילכה, עזוז ומרחב עם.


"אופי היין, מושפע מאזור הגידול הייחודי למדבר. גידול באקלים מדברי מאפשר הבשלה מהירה יותר של הגפן וע"י כך לשמירה טובה יותר על החומצה הטבעית שבענב", מסביר יוגב צדוק, יינן היקב ובנם של נירה ואלון שיחד עם אשתו למדו באיטליה את רזי גידול היין. "כמו כן, השמש היוקדת מסייעת לפרי לצבור סוכר ולרכך את הטאנינים בענב, כך שזוכים ליין רך, עגול ומוכן לשתייה מוקדם מהרגיל. הפרשי הטמפרטורות הקיצוניים בין היום ללילה האופייניים למדבר וכמובן הקור המדברי הידוע, מסייעים בחישול הגפן.הגפן המאותגרת מוציאה פרי איכותי יותר. לפני הבציר מורידים את כמויות המים על מנת לקבל פרי מרוכז יותר בארומה ובסוכרים. האזור יבש כמעט ולא יורד גשם – ביתרון זה ניתן לווסת את גידול הגפן ולשלוט בתהליך ההשקיה".

בימים אלה עובר ביקב, תהליכי מיתוג ומשנה את שמו ליקב "רמת נגב". אלון צדוק מקים ומייסד היקב: "השם נובע מתוך הרצון לתת ביטוי לאזור הגידול המיוחד של הגפנים, המצויים ברמת הנגב, ומתוך כוונה לייצג את כל אזור רמת הנגב. כל יין מושפע מאזור הגידול שלו. היקב שואף  לייצר יין מכרמי הנגב ולאפשר לחובבי היין טעימה נדירה של אזור גידול שונה ומיוחד.בנוסף, יקב רמת נגב הינו היקב הראשון שהוקם ברמת נגב ומראשוני נוטעי הכרמים, מתוך תפיסה חדשנית של מסורת עתיקה, הוחלט לגדל כרמים בנגב ולתת ביטוי לטרואר הזה. השאיפה של היקב היא  לרכז את כל התוצרת החקלאית של הענבים ולהוות מרכז אזורי /יקב אזורי.

 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3