מלון ניר עציון Rezort שבהר הכרמל בפרוייקט מזגנים ירוק וחדשני

חדש - מלון ניר עציון Resort שבהר הכרמל בפרויקט מזגנים ירוק- בשיטה הגיאו-תרמית – מערכת שהותקנה בכ60 קידוחים בעומק של כ90 מטרים באדמה ותפחית פליטת 300 טון גזי חממה ויותר מ50% בעלויות האנרגיה של המלון

 

בימים אלו הסתיימה במלון "ניר עציון Resort", התקנת מערכת חסכון באנרגיה –מערכת שהוגדרה כיעילה ביותר מבחינה אנרגטית, הנקייה ביותר מבחינה סביבתית ולא פחות חשוב- הכדאית ביותר מבחינה כלכלית

המערכת תוביל חיסכון של  40%-75% בצריכת החשמל של המלון ותחסוך 65% מעלויות האנרגיה הנוכחית שלו לחימום וקירור המלון, הבריכה וחימום מי השימוש.

 

יואל רז, מנכ"ל ניר עציון Resort: " כבר לאחר חודש הפעלה אנו רואים בברור חיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה של המלון"."ניר עציון resort" כמלון ירוק הצטרף מזה זמן רב למאבק לשמירה על כדור הארץ ואיכות הסביבה .במסגרת זו אנו מבצעי מס' פעולות התורמות לכך – מחזור נייר , ברזל , בקבוקים הפרדת פסולת , מערכת חסכמים במים ועוד .

פרויקט הדגל הוא התקנת המערכת הגיאו-תרמית .


מערכות מיזוג גיאותרמיות מנצלות את הטמפרטורה הקבועה של האדמה ליצירת מערכות המיזוג היעילות והירוקות ביותר. מערכות אלו "שואבות" חום מהאדמה בחורף ו"מטמיעות" חום באדמה בקיץ. תהליכי ה"שאיבה" וה"הטמעה" מתבצעים ע"י החלפת חום עם האדמה וניצול חוקי התרמו-דינאמיקה הבסיסים הקובעים כי אנרגית החום תזרום תמיד ממקום חם למקום קר.

פעולה זו אינה שונה ממערכת מיזוג רגילה. ההבדל המהותי, שהוא גם יתרונה המרכזי של המערכת, נעוץ בטמפרטורת התווך אליו מפוזר החום. בעוד שמערכות מיזוג אחרות יפזרו את החום בחודשי הקיץ לאוויר החיצוני הנמצא בטמפרטורה של 35 מעלות צלזיוס, מערכת מיזוג גיאותרמית תפזר את החום לאדמה, הנמצאת בטמפרטורה של 20 מעלות צלזיוס, דבר שיקל על פיזור החום באופן משמעותי. הקלות בה מבוצע פיזור החום מביאה ליעילות אנרגטית הבאה לידי ביטוי בחיסכון של 40%-75% בצריכת החשמל למול כל מערכת אחרת גם היעילה והמשוכללת ביותר. יתרון זה עומד לטובת המערכת גם בחימום, עת שהחום שכבר קיים באדמה משונע אל תוך הבית.

 

"ניר עציון Resort" הינו מלון כנסים ואירועים בימות השבוע לאחרונה הסתיים חידוש מרכז הכנסים של המלון בו הושקעו חמישה מליון שקלים. המרכז מורכב כעת מ8 אולמות המתאימים לקבוצות דיון , חדר ישיבות מנהלים של 10 משתתפים ועד לכנסים של 350 משתתפים. כל האולמות ממוזגים, נוחים ומצוידים בציוד אור קולי מתקדם, מערכת הגברה חדישה ועזרים נוספים בהתאם לדרישות הכנס. בנוסף יש במקום: מרחבי הדשא מוצלים, שטחים ירוקים פתוחים המאפשרים לשלב פעילות "ODT" חווייתית עם הרצאות וישיבות.  

 

 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3