"מראות" דוקו מרתק ועכשווי, הסוקר מהלכים בין הכ"ט בנובמבר הישראלי לפלסטיני- סרטה של הבימאית יעל ערבה.

האם אבו מאזן הוא הבן גוריון של הפלסטינים?

האם חמאס הוא הלח"י של הפלסטינים?

האם מתנחל בת"א ומתנחל בחברון זה לא אותו דבר?

סיפורה של יעל ערבה, שגדלה בבית בו שלוש מחתרות ושלושה חדרים, תחת חינוך ימני של הלח"י ובית"ר, שיצאה למסע שהחל כמסע עיתונאי והפך לאישי, בו מטילה הבימאית ספק ומציפה שאלות רבות בסכסוך הישראלי פלסטיני-בשאלת הקמת המדינות השונות לקראת כ"ט בנובמבר.

הסרט "מראות" שיוקרן בכ"ט בנובמבר בסינמטק ת"א, נע בין ייאוש לתקוה, מנסה לטוות את קווי הדמיון בין הניסיון הפלסטיני לחזור על מהלכים פוליטיים ישראליים. הכרזת מדינה יהודית באופן חד צדדי עם הכרזת האו"ם ב1948. הכרזת אבו מאזן על מדינה פלסטינית באופן חד צדדי ב כ"ט בנובמבר 2011 . התאריך הסימבולי כ"ט בנובמבר ועד לדימיון בדרך אי ההסכמה.


הבמאית יעל ערבה מציגה מסע מרתק ועכשווי, שצולם ותועד בשנים 2011-2013.לסרט רואיינו מעל 35 אנשים והוא מורכב מפסיפס של אנשים ודעות משני צידי המתרס. מסע יחד עם בנה הצלם, אדם שולדמן, בין המראות, הנופים הפסטורלים, למציאות חונקת, בין נקודות החיכוך של הסכסוך ואמונת כל צד בצדקתו. המסע הופך למטלטל במיוחד בקאסבה בחברון, כשהאדמה בוערת מבקבוקי תבערה ופצצות גז מדמיע והאנשים שהבמאית יוצאת לספר את סיפורם כמעט מבצעים בצוות לינץ.

המסע מלווה בדמויות מהפסיפס המקומי ומציג דעות בקצוות השונים ומעלים היטב את השאלות הפתוחות:יוסי ביילין, יהושע סובול, מנהיג נטורי קרתא במאה שערים, בנו של סאלח שחאדה ההרוג הראשון מסיכול ממוקד ישראלי, נועם ארנון דובר הישוב היהודי בחברון, גרשון בסקין, שהחל במגעים סודיים עם החמאס, והיה מעורב בשחרור גלעד שליט ורקימת הסכם הפסקת אש עם החמאס, מוטי מורל, המביא נקודת מבט על חוכמת ההמונים, ועם מתנחלים ופלסטינים.

אורך הסרט 90 דקות, בתרגום לעברית, ערבית ואנגלית.

על הבמאית יעל ערבה

על הבמאית יעל ערבה שולדמן: גדלה כבת יחידה ע"י אמה בבית סבא וסבתא שהיו פעילי המחתרת הימנית הלח"י, באחד מטיוליה עם סבה נפתחה בעצמה לעולם הערבי. ב1986 עזבה את הארץ ללוס אנג'לס שם גידלה את שלושת ילדיה ,במשך עשר שנים וחזרה לארץ. טרם נסיעתה ללוס אנגלס, באופן קבוע סעדה עם חברים אותם הכירה בבית לחם וכששבה לארץ לאחר האינתיפאדה הראשונה בה הוגבלה כניסת ישראלים לבית לחם נקרע ליבה. ב1999 החלה לצלם בבית לחם- את ההתכוננות למילניום, ועם פרוץ האינתיפאדה השניה, המשיכה לעקוב אחרי 4 צעירים שסמלו עת עתיד עד ב2006 אז הופץ הסרט שהפיקה וביימה holly dust, בית לחם של המילניום שהופץ בעולם. מאז 2000 התגוררה בבריטניה, בין השאר, שמשה ככתבת NRG בלונדון והעבירה אייטמים לחדשות 10 ו 2 בנושא העולם הערבי משם. במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ומבצע "עמוד ענן" הביאה מרואייני חמאס לתכניות הרדיו והטלוויזיה. עם שובה לארץ שבה לטיפול בקונפליקט מזוויות שונות- יעל מטילה ספק בצדק המוכר לכל אחד מהצדדים, בשני הצדדים היא רואה אנשים מתחת לנרטיבים והסטריאוטיפים

.הקרנה ראשונה ומיוחדת של הסרט "מראות" תתקיים בתאריך 29.11 בשעה 11:30 בסינמטק ת"א.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3