גרינפיס לועידת האקלים של האו"ם : יש להגיע להסכם מחייב להפחתת פליטות גזים עוד לפני שנת 2015

גרינפיס דורש ממנהיגים וממשלות להגיע במהלך ועידת האקלים של האו"ם שנפתחה אתמול בורשה להסכמים מחייבים אשר יכללו:

1.      הסכמה של פורום ה ADP על טיוטה כוללת למבנה של הסכם מחייב – על מנת שניתן יהיה להגיע להסכמה בין מדינות עד לסוף שנת 2014

2.      קבלת התחייבות שאפתנית והוגנת ממדינות כבר בתחילת השיחות ולא בסופן

3.      העברת מענקים לפי מתווה קופנהגן ממדינות מתפתחות למדינות מפותחות והסכמה על סכומים ודרכי העברתן

4.      קבלת הסכמה כוללת בנוגע לצעדים הנדרשים לעצירת ביעור יערות העד ותוכנית להגנת היערות.

אתמול נפתחה בוורשה ועידת האקלים של האו"ם, COP19, הועידה תימשך כשבועיים. בוועידה לוקחים חלק  נציגים מ-195 מדינות כולל ישראל , ואלפי נציגים נוספים של ארגונים אזרחיים, חוקרים, פוליטיקאים ועיתונאים מרחבי העולם. במשך שבועיים ינסו המשלחות לעשות צעד משמעותי נוסף להשגת הסכם מחייב להתמודדות מול שינויי האקלים. הועידה מתקיימת כחודש לאחר פרסום החלק הראשון של דו"ח ה- IPCC. אשר קבע  ששינויי האקלים נגרמים כתוצאה ממעשה ידי אדם.  
 


הילה קרופסקי מנהלת קמפיין אנרגיה ושינויי אקלים בגרינפיס ישראלי: "בוורשה עלינו להניח את היסודות לתכנית שאפתנית, הוגנת, ומחייבת שתבשיל עוד לפני תחילת שנת 2015 על התכנית לשקף כיצד אנשים בכל המדינות ישתמשו בעתיד באנרגיה. שינויי האקלים הם הסכנה הגדולה ביותר אשר ניצבת בפני האנושות וממשלות חייבות לעשות יותר ומהר כדי להפחית את פליטות הפחמן שלהן ולבלום את עליית הטמפרטורות מתחת ל 2 מעלות צלזיוס. סופת הטייפון שהכתה השבוע בפיליפינים היא עוד נורת אזהרה לתוצאות ההרסניות של אירועי מזג אוויר קיצוניים ועלינו לעשות כל שביכולתנו כדי למנוע הישנות תופעות כאלו בעתיד. "

ארגון גרינפיס קרא בפתיחת האירוע לדרוש את שחרורם של 30  פעילי גרינפיס שנקטו בפעולה ישירה ובלתי אלימה מול חברת גזפרום שבמהלכה נעצרו. הפעילים כלואים כבר למעלה מ 50 יום בכלא הרוסי בגלל פועלם למען צמצום טביעת הפחמן העולמית, להפסקת השקעה בתחנות כוח מזהמות ולהגנת הקוטב הצפוני.
 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3