מועצת העיתונות הישראלית חוגגת יובל בכנס בינלאומי.

מועצת העיתונות בישראל חוגגת יובל להיווסדה ותארח כנס בינ"ל בסימן: "מי ישמור על כלב השמירה"

 

בכנס ישתתפו נציגים מ-30 מדינות וביניהם יו"ר מועצת העיתונות הבריטית, הלורד האנט. נשיא המדינה, שמעון פרס יישא נאום בערב הפתיחה של הכנס (9.9.13) הכנס ייערך בימים שלישי ורביעי 10-11.9.2013 במלון הילטון בתל-אביב

 

לרגל ציון יובל למועצת העיתונות בישראל, ייערך כנס שמטרתו להעלות על סדר היום הציבורי את חשיבות העיתונות בדמוקרטיה הישראלית לצד האתגרים שמציבה התקשורת החדשה בפני מנגנוני הפיקוח הקיימים עליה. הכנס, בהשתתפות נציגי מועצות העיתונות מעשרות מדינות, נציגי ארגונים בינלאומיים ובהם הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה, אונסקו ומועצת אירופה.

אירוע הפתיחה של הכנס יערך ביום שני ה- 9.9.2013, במלון הילטון תל - אביב ובמסגרתו יישא דברים נשיא המדינה, מר שמעון פרס.  בשני ימי הכנס (10-11.9.13) יתקיימו 7 מושבים  בהשתתפות עיתונאים מהארץ ומהעולם, גופים ציבוריים מקומיים ובינלאומיים, נציגי משפט ואקדמיה.


לדברי השופטת (בדימוס) דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות בישראל, "המצב הקשה של העיתונים והעיתונאים משפיע לרעה על חופש העיתונות וחופש הביטוי, ובמקום בו אין חופש עיתונות, ממילא אין אתיקה עיתונאית,

ולבטח אין דמוקרטיה".

בין המושבים המרכזיים: "מועצות העיתונות ותפקידן בעולם של עיתונות משתנה", (ממסורתית לדיגיטלית). הטוקבקים ו"החופש לעשות שימוש לרעה בתקשורת– תגובות הקוראים ברשת"-  פרטיות - האם נותרה כזו ברשת.

נותני חסות לכנס: המכון לדמוקרטיה, המרכז הבינתחומי והקרן החדשה לישראל.

מועצת העיתונות בישראל הוקמה בשנת 1963 כגוף וולונטרי, על ידי נציגי עיתונות (מו"לים, עורכים ועיתונאים) ונציגי ציבור (אנשי אקדמיה, משפט ועוד). המועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית ובמסגרת זו היא קובעת את כללי האתיקה החלים על כלי התקשורת ואוכפת כלים אלו. פעילותה המרכזית של מועצת העיתונות היא לדון בתלונות על הפרת כללי האתיקה העיתונאית, באמצעות הפעלת בתי דין לאתיקה, שבסמכותם לגזור על עיתונאי או כלי תקשורת סנקציות שונות החל מאזהרה ופרסום התנצלות וכלה בפרסום ההחלטה נגדו בעיתונות.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3