חגיגת עצמאות ישראלית ומכירת בשרים למנגל במיטבול

לראשונה במיטבול, חגיגה בערב יום העצמאות עם הצדעה ליינות ישראלים ונתח בשר בוצ'ר במידות אקסטרה לארג' של קילו או שני קילו, שיפודי פרגית וקבב טלה לרכישה למנגל


לראשונה, בערב יום העצמאות, יום שני ה- 15.4.13, תפתח מסעדת המיטבול את שעריה ותערוך חגיגת עצמאות ישראלית הכוללת הצדעה ליינות ישראלים. לאורך החגיגה יינתנו 20% הנחה על הזמנת בקבוקים וכוסות יין ישראלי. החגיגה תחל בשעה 20:00 ועד אחרון הלקוחות. 

לכבוד יום העצמאות, אוהבי הבשר יוכלו לקנות וליהנות מבשרים מגוונים ומיוחדים לפי משקל להכנה בבית ובמנגלים המסורתיים של יום העצמאות.

במסעדת המיטבול בחרו לאפשר לקהל הלקוחות להביא את טעם וחווית הבשרים מהמסעדה אל הבית והמנגלים הפרטיים ומאפשרים לקנות בשר טרי ואיכותי במידות גדולות לכל המשפחה. מסעדת המיטבול מציעה פתרון מושלם לאוהבי הבשר שרוצים לפנק את המשפחה ואת האורחים שלהם בבית ובמנגלים בבשר טרי ואיכותי לפי משקל. בין השאר, ניתן יהיה לקנות במסעדה בוצ'ר שהינו נתח פרימיום, במשקל של  1 קילו או 2 קילו  של סינטה, פילה או אנטריקוט, שיפודי פרגית, קבב טלה ועוד.

הבשר טרי וניתן לשמור אותו במקרר עד שבוע ימים בטמפ' של 0 מעלות, את הבשר ניתן גם להקפיא.

הבשרים המוצעים (מגיעים כל אחד באריזה שונה לפי הכמות וסוג הבשר):

שיפודי פרגית 60 ₪ לקילו

קבב טלה  65 ₪ לקילו

נתח בוצ'ר  ארוז  במשקל של קילו או שני קילו:

אנטריקוט 150 ₪ לק"ג , 300 ₪  ל-2 קילו

סינטה 160 ₪  לק"ג,     320 ₪   ל- 2 לק"ג

פילה 290 ₪ לק"ג,      360   ל-2 לק"ג

מיטבול בקר- 61 ₪ לק"ג

מיטבול כבש- 65 ₪ לק"ג

מיטבול צ'יפטולי- 68 ₪ לק"ג – המבורגר טחון בתערובת עם פלפלי צ'יפטולי חריפים

מיטבול קומבינציה 83 ₪ לק"ג- תערובת של בקר, כבש, שום קונפי, צ'ילי חריף וגבינת פרמז'ן

אנטריקוט 150 ₪ לק"ג

סינטה 160 ₪  לק"ג

פילה 290 ₪ לק"ג

את הבשר ניתן לרכוש במסעדה וגם במשלוחים.

 

מסעדת מיטבול, השוכנת בראשל"צ היא סטייק האוס המעוצבת בסגנון דיינר אמריקאי. המסעדה חרטה על דגלה שלושה מוטיבים עיקריים:בשר,שירות ואווירה תוך הקפדה על איכות הבשר.בימים אלו, יוצאת ה"מיטבול" בתפריט בוצ'ר – תפריט לנתחים מובחרים וגדולים במיוחד החל מ1 ק"ג ומעלה, בפריסה על עגלת קצבים לעיני קהל הלקוחות.

עוד מציעה  ה"מיטבול" מנות חדשות לתפריט: שרשרת פילה- נתח עסיסי וטעים במיוחד, הממוקם לאורכו של הפילה, סטייק סינטה 300 ג', סטייק פילה סופרים 250 ג'- מוגש עם פטריות בשמנת , knockout- טריפל בורגר, צ'יפוטלי, כבש ובקר 150 גרם כל אחד מהם, עם חמאת שום, גבינת עמק וביצת עין.

חידוש נוסף הינו הגדלת מנות ההמבורגר בקפיצות של 100 גרם ללא הגבלה. רק על מנת לסבר את האוזן, לאחרונה הזמין לקוח במסעדה 1.8 מנת המבורגר  אל שולחנו.

 

 מסעדת מיטבול קיימת כ-8 שנים ומנוהלת על ידי 3 שותפים :השף, לאוניד גיטלין, נדב ליכטנשטיין ועודד בנדורי. המסעדה שהחלה את דרכה כמקדש המבורגרים מופלאים, גדלה והוסיפה להשתבח עם הזמן. "מיטבול" בולטת במגוון מנות יוצאות דופן המושכות אליה קהל קרניבורים מכל קצוות הארץ.

הכתובת: דרך המכבים 8 , ראשון לציון איזור התעשייה הישן. 03-9646468
 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3