פיתוח ישראלי פורץ דרך בתחום בטיחות ילדים סביבתית וניקיון הבית-GreenVish חומרי ניקוי לבית יעילים ובלתי רעילים לחלוטין

GreenVish  הינה חברה ישראלית שנוסדה באפריל 2011 על ידי גב' שני מיכל, ד"ר יצחק נגו ומר אבי קרעין על מנת לפתח מוצרי ניקוי ביתיים אקולוגיים שאינם רעילים לחלוטין לבני אדם וחיות בית, יעילים וברי קיימא.


חברת GreenVish  פיתחה  ומייצרת סדרת מוצרי ניקוי ביתיים המבוססים על נוסחת ה- GreenCleanTM- תרכובת כימית ( המעוגנת בפטנט רשום בארה"ב שכלל החומרים בתערובת ידידותיים לסביבה ולא רעיל לחלוטין (ע"פ מומחים לטוקסיקולוגיית ילדים ). החברה, שהוכרה ע"י במדען הראשי של משרד התמ"ת כחדשנית ופורצת דרך, ואף תוקצבה ע"י מדינת ישראל, רשמה הן על המוצרים והן על תהליך הייצור שלהם פטנט בארה"ב שנמצא בשלב ה - provisional

 GreenClean סידרת מוצרי הניקוי של החברה לא רעילים לחלוטין,  בניגוד למוצרי הניקוי הקיימים היום  בעולם בכלל ובישראל בפרט . איכות החומרים נמדדה ע"י שלושה קריטריונים עיקריים: 1. מנקים מעולה ועומדים בכל מבחני המעבדה. 2. החומרים לא רעילים בבליעה,בשאיפה ובמגע בטווח המיידי ובטווח הארוך (אינם מכילים חומרים החשודים כמסרטינים או כמחוללים מחלות או הפרעות אחרות כולל פגיעות התפתחותיות בילדים)3. לשימוש בחומרים החדשים אין חשש מבחינת מגרנות, מחלות נשימה, אלרגיות ומחלת הסרטן. רובם המוחלט של החומרים בנוסחאות נמצאים בשימוש יומיומי בתעשיית המזון והוגדרו כלא רעילים ואפקטיביים בו זמנית.

 

חברת GreenVish עוסקת גם בקידום הסברה ותקינה בתחום בטיחות סביבתית (בעיקר בתחום ההרעלות) ומקדמת תקינה בנושא ולכן  משתפת פעולה עם עמותת "בטרם" האחראית על בטיחות ילדים בישראל ודרכה גם עם ארגוני בטיחות ילדים באירופה, עם הקואליציה לבריאות הציבור בישראל האחראית על מעקב על ניזקי זיהום אוויר כתוצאה מכימיקלים ועם משרד הבריאות. באתר האינטרנט החדש של החברה ניתן למצוא מידע רב על הסכנות בחומרי הניקוי הקיימים היום בשוק ונתונים על הרעלות ילדים מחומרי ניקוי. בנוסף, לקראת חג הפסח, חג הניקיונות, יעלה פורום לשאלות ותשובות בו יוכל הקהל הרחב להציג ולקבל מענה לשאלות מנציג החברה.  

 

חומרי הניקוי הנמכרים לקהל הרחב בארץ ובעולם, מכילים חומרים כימיים מסוכנים, הרעילים לילדים ולמבוגרים וחלקם גם גורמים נזקים לסביבה. בין השנים 1990 - 2006 מחקרים מראים כי לפחות 267,269 ילדים מתחת לגיל 5  פנו לקבלת טיפול לרפואי בארה"ב בשל פגיעות הקשורות לחומרי ניקוי ביתיים.

 

בסקרי שוק מהשנים האחרונות, הולך וגדל קהל הלקוחות המבקש לרכוש חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה, זאת גם כתוצאה מהסברה רחבה בנושא במדינות אירופה וארה"ב. בנוסף, בשנים האחרונות, הוקמו מערכות הסמכה על ידי ארגונים ממשלתיים וארגונים לא ממשלתיים ברחבי העולם, על מנת לסייע לצרכנים לזהות את המוצרים הידידותיים יותר לסביבתם. עם זאת, גם מוצרי ניקוי מסחריים בעלי תו תקן "ירוק", עדיין יכולים להיות רעילים לאדם, בבליעה, בשאיפה ו/או חשיפה ישירה של העור. מוצרי ניקוי ידידותיים לסביבה נמצאים לרוב בעלי כושר ניקוי נמוך אל מול המתחרים הקונבנציונאליים, ולכן קיים צורך לחומרי ניקוי יעילים, בטוחים לחלוטין לאדם (לרבות ילדים שמשקל גופם קטן) וידידותיים לסביבה.

 

GreenVish מתבססת על ידע רב שנצבר ע"י חברת כימו – הנדסה בע"מ - חברה המייצרת פתרונות כימיים מתקדמים לתעשייה בטכנולוגיות חדשניות מאז שנת 1982.

נכון להיום קיימות כבר סדרת מנקי המשטחים- ניקוי רצפות, ניקוי וחיטוי משטחים צפופים כגון שיש, פלסטיק ועץ , ניקוי פרקטים ומנקי זכוכיות אנטי סטטיים וכן סדרת המנקים במגע גבוה- סבון כלים ונוזל למדיח כלים.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3