אחריות תאגידית בישראל- ספרו החדש של עברי ורבין מנכ"ל גודויז'ן

עברי ורבין, מנכ"ל GOODVISION, בספר על "אחריות תאגידית" בישראל: "כך יכול ניהול עסקי אחראי לתרום לצמיחה עסקית וגם לחברה ולסביבה" ספר ייחודי וראשון מסוגו בארץ, בהתייחסותו למציאות הישראלית.

 

עברי ורבין: "המחאה החברתית גרמה לארגונים עסקיים ולתאגידי הענק לערוך חשבון נפש ביחסים שלהם עם הציבור"

 

ישראל בסוף שנת 2012, שנה לאחר המחאה החברתית ושלושה חודשים לפני בחירות, זהו זמן טוב מתמיד לדון במציאות המורכבת של החברה והכלכלה בישראל בהקשר של המגזר העסקי.הספר מקנה למנהלים כלים ליצור תרבות ניהולית-עסקית שבה אין סתירה בין רווחים כלכליים לבין תרומה לחברה ולסביבה, תוך התנהלות הוגנת ושקופה.


בימים אלו  רואה אור, ספרו של עברי ורבין, מנכ"ל  חברת GoodVision , העוסקת בייעוץ לעסקים בנושא אחריות תאגידית. ורבין הקים את החברה לפני כ- 10 שנים יחד עם שותפתו קרן המבורגר-טמיר, לאחר שנחשף לעולם האחריות התאגידית בעת שכיהן כיועצו של מר שמעון פרס והתלווה אליו לפגישות עם אנשי עסקים מובילים בארץ ובעולם. לפני יותר מעשור, כאשר תחום האחריות התאגידית עוד היה בחיתוליו, זכה ורבין ללמוד בתוכנית הראשונה בתחום, באוניברסיטת קיימברידג'.

 

הספר מוליך את הקוראים בשבילי האחריות התאגידית, דרך ההיבט הסביבתי, החברתי והאתי של התנהלות תאגידים. הספר אינו מסתפק במודלים תיאורטיים אלא גם מספק שיטות פרקטיות ליישום, תוך הבאת דוגמאות מהשוק הישראלי. בשונה מספרים רבים שנכתבו בנושא בעולם, הספר "אחריות תאגידית" מביא דוגמאות ולקחים מתוכניות ופרויקטים שנעשו על-ידי חברות ישראליות.

 

הספר עוסק במגוון רחב של סוגיות ונושאים חברתיים וסביבתיים כגון אתיקה עסקית, תרומה לקהילה, סוגיות סביבתיות, דיאלוג עם הציבור וגיוון כוח אדם בסביבת העבודה. במשך שנים רבות נושאים אלה לא היו חלק מהשיח הציבורי אך כיום תופסים מקום של קבע בין הנושאים הנדונים בהקשר של אחריות תאגידית. בנוסף, הספר מתייחס למספר נקודות מבט אישיות של המחבר על נושאים מהאקטואליה הישראלית, כגון היחס למשרתי המילואים, התייחסות חברות עסקיות לאסון הכרמל והמחאה החברתית, ועל כן הספר רלוונטי היום יותר מתמיד.

 

דוגמאות לפרקים מתוך הספר:

כיצד קוד אתי יכול להשפיע על התרבות הארגונית של חברה או ארגון?

אתגרים בסביבת עבודה מגוונת (גיוס אנשים עם מוגבלויות, העסקת עובדים ממגזרים שונים וכדומה)

כיצד פעילות בקהילה יכולה לסייע למוניטין ולמותג?

כיצד אחריות סביבתית יכולה לחסוך במשאבים?

 

Good Vision הינה חברת היעוץ המובילה לתכנון וניהול תהליכי אחריות תאגידית בישראל. הצוות של Good Vision מורכב מאנשי מקצוע בעלי נסיון רב. החברה מלווה באופן שוטף עשרות חברות ישראליות בעשייתן בין היתר בתחום האתיקה, ניהול נאות והוגן ופרויקטים חברתיים וסביבתיים.

 

אתר החברה: www.goodvision.co.il

דף הפייסבוק:  https://www.facebook.com/GoodVisionIL

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3