עלמה SMV 2009 של יקב דלתון זכה במדליית זהב בתחרות "אשכול הזהב" 2012 המציינת בשנה זו 10 שנים

בתחרות אשכול הזהב 2012, שהתקיימה אתמול (שני) במלון דן פנורמה ת"א זכה יין עלמה SMV 2009 במדליית זהב בקטגוריית "יינות בלנד (50-90 ₪)", מתוך 14 יינות מתמודדים.

עלמה SMV 2009 המורכב מהזנים שיראז מורברדר ויונייה הוא יין מרגש ומסקרן בזכות זן המורברד שעדיין לא נראה בארץ ומתאים במיוחד לליווי מנות בבישול ארוך כמו אוסובוקו טלה, קדירת זנב שור או צלי כתף עם ירקות שורש. מחירו: 85 ₪.

מדברי ייננית יקב "דלתון" נעמה סורקין: "שילוב ייחודי של ה"אלגנס" הצרפתי והחספוס הישראלי. ממסך ייחודי של שלושה זנים שללא כל ספק נועדו זה לזה. זוהי מהדורה שנייה ומתוחכמת ליין שקיבל שבחים רבים עם צאתו בשנה הקודמת. "יין יפה", "כיפי, זמין ומזמין", "מתובל מאוד ונעים" הם רק חלק מהשבחים שקיבל".

 


 

בנוסף,במהלך האירוע נערכה מכירה פומבית של יינות אספנות ישראלים שכל הכנסותיה הוקדשו לעמותת "ילדים שלנו" של בית החולים שניידר לרפואת ילדים. יקב דלתון תרם עבור עמותת "ילדים שלנו" 5000 שקלים.

יקב דלתון תרם למכירה זו יין מגנום קברנה סוביניון, רזרב 2008שהוקדש ליום הולדתו של משיא המדינה שמעון פרס מבציר 1923 המציין את שנת הולדתו של פרס. מדובר ביין אשר יוצר לרגל יום הולדתו ה15 של יקב דלתון ויום הולדתו ה 87 של נשיא המדינה שמעון פרס. לרגל ביקורו של נשיא המדינה ביקב דלתון לפני כשנתיים.  באותה סדרה משיק יקב דלתון 120 בקבוקים בלבד  שימכרו במכירות פומביות  והכסף שיתקבל יושקע בתרומה למוסדות נזקקים. את הבקבוק רכש בסכום של 1,500 ₪ עבור התרומה ארנון הראל, מנהל השיווק של יקבי רמת הגולן.

 

יקב "דלתון" נוסד ב-1995, כיקב בבעלות משפחתית מראשוני היקבים אשר קמו באזור מרום הגליל הידוע בנופו הציורי ובאדמתו הפורייה. טרואר ובית הגידול המקומי מספק את המיקום הטוב ביותר בישראל לגידול גפנים. יקב דלתון מייצר כמיליון בקבוקי יין בשנה עם מגוון היינות כולל את הזנים הקלאסיים כמו: קברנה, מרלו, שיראז, שרדונה, ויונייה וסוביניון בלאן, כמו כן מתפתח היקב כל העת עם זנים נוספים כגון זינפנדל, ויונייה, פטיט סירה, מורבדר, גרנאש ועוד.

 סדרות היקב הן- סדרת כנען, סדרת דלתון D, סדרת עלמה וסדרת הרזרב. כמו כן, היקב מייצר גם יינות עונתיים ויינות מיוחדים: מירון סינגל ויניארד, פטיט סירה, זינפנדל, מוסקאטו בלנדים ועוד.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3