עמותת איינגאר יוגה ביום פתוח לקהל :למידה,תרגול, אימון- כל היום- יום שלישי ה- 15 במאי 2012

שיעור  חינם בשיטת איינגאר יוגה בכל רחבי הארץ

לכל מי שרוצה לחוות ולהתנסות בשיטת התרגול מהנפוצות בעולם

 

עמותת איינגאר יוגה מקיימת זו השנה השנייה יום פתוח ארצי, בו פותחים מרכזים ומורים את דלתם לקהל שאינו מתרגל יוגה. מטרת היום הפתוח : לתת אפשרות לכל אדם לבוא, להכיר ולחוות את היוגה בכלל ואת שיטת איינגאר יוגה בפרט. השיעורים ניתנים בחינם בפריסה ארצית, ובמגוון שיעורים יעודיים כמו: שיעורי מתחילים, שיעורי נשים ושיעורים לבעיות גב .


שיטת איינגאר יוגה ניקראת על שם מפתח השיטה, ב.ק.ס. איינגאר, ב.ק.ס. איינגאר,  איינגאר, שזכה לא מכבר בתואר איש השנה של מגזין 'טיים'. ושעליו אמר הכנר הנודע יהודי מנוחין שהוא 'לאונרדו דה וינצ'י של היוגה', החל את דרכו כנער עני וחולני. היוגה הצילה את חייו וסייעה לו להגיע לבריאות, לבנות אישיות חזקה ולהפוך מורה למיליונים. שיטת איינגאר היא כיום אחת השיטות הנפוצות ביותר בעולם. מר איינגאר, בן 93 כיום, עדיין פעיל ומלא חיים, מתרגל יוגה כל יום במשך שעות אחדות, מנהל את המרכז שהקים בפונה, מנחה מורים ותלמידים ומשתתף בקבוצות הטיפוליות. בתו גיטה (Geeta), שנולדה ב-1945, בנו פרשנט  (Prashant) ונכדתו אבהיג'טה, יחד עם מורים נוספים, ממשיכים את דרכו ומלמדים במרכז שבפונה. ב.ק.ס. איינגאר נולד בדרום הודו ב-1918 למשפחה ענייה, היה ילד חולני, ובזכות כשרונו וכוח רצונו ובעזרת היוגה, הוא פיתח שיטת יוגה המושתתת הן על המסורת הרוחנית העתיקה של היוגה הקלאסית והן על יסודות מדעיים של התנסות, השוואה, ניתוח ובחינה רציונאלית. ב.ק.ס. איינגאר, חקר בשנים הרבות שבהן הוא מתרגל יוגה, את תנוחות היוגה לעומק שלא היה ידוע קודם לכן, והגיע לתובנות מעמיקות בנוגע לאנטומיה, לפיזיולוגיה ולפסיכולוגיה של התנוחות.

 

כל אדם, בכל גיל ובכל מצב בריאותי יכול וצריך לתרגל יוגה, ושיטת איינגאר פותחת את האפשרות לכל אחד ואחת לעשות זאת. מיליוני אנשים ברחבי העולם, ומתוכם כמה אלפים בישראל מתרגלים יוגה בשיטת איינגאר.

 

כ- 80 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מבעיות גב, אך רובנו מתפקדים באופן מלא למרות הכאבים. שיעורי איינגאר יוגה למתחילים יקלו ויפתרו את בעיות הגב הנפוצות האלה. שיעורי היוגה לבעיות גב מיועדות ל- 20 אחוז מהאוכלוסייה שבעיות הגב מונעות מהם תפקוד יום-יומי רגיל. השיעורים ניתנים בקבוצות קטנות , עם השגחה צמודה של מתרגלים. עזרים שונים והתאמות אינטלגנטיות עוזרים לכל תלמיד ותלמידה לשהייה ארוכה בתנוחה – ללא מאמץ. כך האפקט המרפא של התנוחות מחלחל דרך המעטפות השונות של הגוף, עד לעמוד השידרה, ומביא להקלה גופנית ונפשית שמאושרת כיום על ידי מחקרים רפואיים ומדעיים רבים ברחבי העולם.

 

על שיטת איינגאר יוגה:


שיטת איינגאר יוגה, המתבססת על הוראתו של ב.ק.ס איינגאר, היא אחת משתי אסכולות היוגה המרכזיות הפועלות כיום בעולם. השיטה מעניינת במיוחד משום שהיא מהווה גשר בין מסורת בת אלפי שנים לעולם המודרני – ולראיה, מחקרים אקדמיים שנעשו על יוגה וסרטן השד, יוגה ואורתופדיה, יוגה ופעילות המוח. המחקרים השתמשו בשיטת איינגאר באופן מיוחד, משום שהיא בנויה כאסכולה אקדמית-מדעית ומביאה עקרונות מדידים ולא רק רעיונות יפים.

 

השיטה מתאפיינת בדיוק הביצוע של תנוחות היוגה הקלאסיות. בעזרת שליטה בשרירים ובאיברי הגוף מביא המתרגל את גופו למצב שבו השרירים, המפרקים והאיברים הפנימיים יכולים לתפקד בצורה אופטימלית, כפרטים וכמכלול. טכניקות אלה משפיעות לא רק על מבנה השריר, כך לפי מחקרים רפואיים עדכניים, אלא על מערכות הגוף כולו – נשימה, עיכול, הפרשה, רבייה, בלוטות ועצבים. כשמערכות אלה מתפקדות בצורה מיטבית תודעתו של המתרגל נהיית רגועה, צלולה ואצילית, והיא יכולה להתפשט בכל ישותו ללא מחסומים ומכשולים. מאפיינים נוספים של השיטה הם ביצוע התנוחות לפי תזמונים שונים (כל תזמון מביא לתוצאות שונות, בהתאם לצורך) ושימוש באביזרים מיוחדים, שאותם פיתח ב.ק.ס. איינגאר, כך שהתלמידים יוכלו לבצע את התנוחות בצורה נכונה, שתביא לתוצאות רצויות.

 

 

באתר עמותת איינגאר יוגה, ובעמוד הפייסבוק של עמותת איינגאר יוגה,  ניתן יהיה למצוא את שמות  המורים והכתובות של מרכזי איינגאר יוגה, ברחבי הארץ: מבית הערבה בדרום ועד בית לחם הגלילית בצפון.

תהליך הכשרת והסמכת המורים בשיטת איינגאר הוא ארוך, אינטנסיבי וקפדני. בכל רחבי העולם , רק מורים ומרכזים מוסמכים ומאושרים יכולים להיות חלק מעמותת איינגאר יוגה.

 

 אתר- iyengar-yoga.org.il, פייסבוק- facebook.com/iyengar.yoga.israel

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3