מסעדת מיטבול – מציעה לכל אוהבי הבשר לקנות את הבשרים המיוחדים שלה לפי משקל להכנה בבית

מסעדת מיטבול מציעה פתרון מושלם לאוהבי הבשר שרוצים לפנק את המשפחה ואת האורחים שלהם בבית- קניית בשר איכותי וטרי לפי משקל.

במיטבול מקפידים על איכות הבשר ומציעים ממגוון סוגי הבשר המוגשים בתפריט המסעדה לקנייה ולצלייה בבית. הבשר טרי וניתן לשמור אותו במקרר עד שבוע ימים בטמפ' של 0 מעלות, את הבשר ניתן גם להקפיא.


הבשרים המוצעים (מגיעים כל אחד באריזה שונה לפי הכמות וסוג הבשר):

מיטבול בקר- 61 ₪ לק"ג

מיטבול כבש- 65 ₪ לק"ג

מיטבול צ'יפטולי- 68 ₪ לק"ג – המבורגר טחון בתערובת עם פלפלי צ'יפטולי חריפים

מיטבול קומבינציה 83 ₪ לק"ג- תערובת של בקר, כבש, שום קונפי, צ'ילי חריף וגבינת פרמז'ן

אנטריקוט 150 ₪ לק"ג

סינטה 160 ₪  לק"ג

פילה 290 ₪ לק"ג

כל שעליכם לעשות הוא להגיע למסעדה ולקנות את הבשר האהוב עליכם לפי משקל שתבחרו.

כמו כן ניתן להזמין בשר טרי גם במשלוחים.

 

מסעדת מיטבול, השוכנת בראשל"צ היא סטייק האוס המעוצבת בסגנון דיינר אמריקאי. המסעדה חרטה על דגלה שלושה מוטיבים עיקריים:בשר,שירות ואווירה תוך הקפדה על איכות הבשר.בימים אלו, יוצאת ה"מיטבול" בתפריט בוצ'ר – תפריט לנתחים מובחרים וגדולים במיוחד החל מ1 ק"ג ומעלה, בפריסה על עגלת קצבים לעיני קהל הלקוחות.

עוד מציעה  ה"מיטבול" מנות חדשות לתפריט: שרשרת פילה- נתח עסיסי וטעים במיוחד, הממוקם לאורכו של הפילה, סטייק סינטה 300 ג', סטייק פילה סופרים 250 ג'- מוגש עם פטריות בשמנת , knockout- טריפל בורגר, צ'יפוטלי, כבש ובקר 150 גרם כל אחד מהם, עם חמאת שום, גבינת עמק וביצת עין.

חידוש נוסף הינו הגדלת מנות ההמבורגר בקפיצות של 100 גרם ללא הגבלה. רק על מנת לסבר את האוזן, לאחרונה הזמין לקוח במסעדה 1.8 מנת המבורגר  אל שולחנו.

 

 מסעדת מיטבול קיימת כ-7 שנים ומנוהלת על ידי 3 שותפים :השף, לאוניד גיטלין, נדב ליכטנשטיין ועודד בנדורי. המסעדה שהחלה את דרכה כמקדש המבורגרים מופלאים, גדלה והוסיפה להשתבח עם הזמן. "מיטבול" בולטת במגוון מנות יוצאות דופן המושכות אליה קהל קרניבורים מכל קצוות הארץ.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3