כנס איינגאר יוגה ישראל 2012

מפגש פסגה של שלושה מבכירי מורי איינגאר יוגה בעולם:פאאק בירייה, קורין בירייה ופאצ'י ליזרדי

מכון וינגייט 15-18 במרץ

 

 

כנס איינגאר יוגה, שיארך שלושה ימים, הנו בשורה גדולה לציבור מתרגלי היוגה בישראל, שכן זו הפעם הראשונה, מאז הגעתו של ב.ק.ס איינגאר לארץ ב- 1996, ששלושה מורים בכירים כל-כך נפגשים בארץ בכנס אחד, גדול ואיכותי; הגעתם היא הזדמנות נדירה לחוות סדנה מקצועית, יסודית ומעמיקה, ברמה בינלאומית.


פאאק בירייה (Faeq Biria) - מגדולי מורי היוגה בעולם. בירייה רואה בהוראה שליחות ומקדיש את חייו להפצת הפילוסופיה של ב.ק.ס. איינגאר – מורו זה יותר מ-30 שנה. הוא חי בפריז ומנהל את מרכז איינגאר יוגה בעיר. הביוגרפיה הרב תרבותית שלו (השכלה והתמצאות בתרבות המערבית מחד; המקור והמנטליות המזרחית, מנגד) היא מקור הדיאלוג החם שלו עם תלמידיו, והיא שמעניקה לו את האיכויות היוצאות דופן כמורה. "להיות בשיעור של פאאק זאת חוויה רב תרבותית, מעשירה ומרוממת", אומרת אחת מתלמידותיו, "הבקיאות שלו בפילוסופיה ובכתבים ההודיים העתיקים מרשימה ומקנה להוראה שלו עומק ומשנה תוקף. פאאק הוא שילוב מרתק בין מזרח ומערב". הגעתו לכנס איינגאר יוגה היא הזדמנות נדירה ללמוד ממנו ואיתו.

 

קורין בירייה  (Corine Biria) – מורה בכירה ליוגה ומ-1984 שותפה בהובלת מרכז איינגאר יוגה בפריז. בירייה, תלמידתו הקרובה של ב.ק.ס איינגאר, מלמדת יוגה בכל העולם ונחשבת לאחת המורות המבוקשות לסדנאות וליוגה טיפולית. תלמידיה מספרים, שהיא בורכה בעין בוחנת ובמבט חד, המאפשרים לה לראות את השורש של הדברים. "היא מבינה את מקור הבעיה ויודעת איך לטפל בה, במיוחד כשמדובר בנשים; היא יודעת להתאים את התנוחות לשלבים השונים בחייה של האישה. ההקפדה שלה, יחד עם טוב לבה, הופכים את ההוראה שלה לחוויה משמעותית ובלתי נשכחת", מעידה אחת מתלמידותיה.

 

פאצ'י ליזרדי (Patxi Lizardi) - הקים, מוביל ומלמד במרכז איינגאר יוגה הגדול במדריד. גישתו הבלתי מתפשרת ליוגה מתבטאת באמירתו “השקיעו בתרגול של היום למען התרגול של מחר” -  אמירה  שמביאה את תלמידיו למסירות מוחלטת לתרגול. פאצ'י החל ללמוד יוגה ב-1982. בהמשך, פגש את ב.ק.ס איינגאר ובין השניים התפתחו יחסי מורה-תלמיד, מלאי מסירות ואהבה. יחד עם מורו, פאאק בירייה, הוא סייע לאיינגאר בעריכה של "אשטדלה יוגה מלה" (עלי הכותרת של היוגה): מפעל ספרותי משמעותי, המקבץ בשמונה כרכים ראיונות, הרצאות ומאמרים של איינגאר.

 

על הכנס:

 

הכנס יתרכז ויתמקד ב-serenity, שהוא המצב הנעלה של שקט ושלווה. בימים מרוכזים של תרגול ולמידה, באמצעות הטכניקות השונות והייחודיות של שיטת איינגאר יוגה, ינסו המשתתפים לפתח תחושות כמו איזון, דיוק, הכלה, שוויון נפש, נינוחות, יציבות, צלילות, בהירות ורוגע.

 

הכנס מתאים לכל אדם שהיוגה היא חלק מחייו (מתרגלי איינגאר יוגה ומתרגלי שיטות אחרות), ומעוניין להעמיק, להעצים ולהפנים את האיכויות שהיוגה מעניקה לו. שיטת איינגאר משפרת ומעמיקה את התרגול של כל מתרגל בכל שיטה, שכן היא מתאפיינת בדיוק הביצוע של תנוחות היוגה הקלאסיות.

 

 

עלויות:

 

750 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה-1.3 (לחברי עמותת איינגאר יוגה וסטודנטים: 650 שקלים)

850 אחרי ה- 1.3.2012 (חברי העמותה וסטודנטים: 800 שקלים)

מחיר הכנס כולל הנו ל- 3 ימים והוא כולל 3 ארוחות  צמחוניות ובריאות

 

פרטים והרשמה באתר הכנס - http://www.iyengarconvention.org.il

054-4552465

 

הכנס מאורגן ונתמך על ידי עמותת איינגאר יוגה ישראל, שמטרתה להפיץ ולקדם את שיטת איינגאר יוגה, והוא אינו למטרות רווח.

 

על שיטת איינגאר יוגה:

 

שיטת איינגאר יוגה, המתבססת על הוראתו של ב.ק.ס איינגאר, היא אחת משתי אסכולות היוגה המרכזיות הפועלות כיום בעולם. השיטה מעניינת במיוחד משום שהיא מהווה גשר בין מסורת בת אלפי שנים לעולם המודרני – ולראיה, מחקרים אקדמיים שנעשו על יוגה וסרטן השד, יוגה ואורתופדיה, יוגה ופעילות המוח. המחקרים השתמשו בשיטת איינגאר באופן מיוחד, משום שהיא בנויה כאסכולה אקדמית-מדעית ומביאה עקרונות מדידים ולא רק רעיונות יפים.

 

 

מיכאל סלע, יו"ר עמותת איינגאר יוגה ישראל: "שיטת איינגאר מאופיינת בדגש על תרגול אסאנות (תנוחות) ופראניימה (שליטה בנשימה) ככלי לפיתוח מודעות ורגישות לרבדים הפיסיים, הפיסיולוגיים והמנטליים של המתרגל. השיטה מכירה בחשיבות ההתאמה של התרגול למתרגל, מדגישה את הדיוק בהפעלת מערכות הגוף בעת ביצוע התנוחות, ועושה שימוש נרחב בעזרים  כדי לאפשר הרפיה ושהייה בתוכן.  בהדרגה, כל מתרגל בכל גיל ובכל מצב פיזי, יכול לחוות את הקשר וההדדיות בין הגוף, הנשימה והתודעה  וליהנות מפירות התרגול".

 

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3