לראשונה בישראל ,ארוחת סומלייה בטרקלין: ארוחת 11מנות אהובות המשודכות ליינות בוטיק איכותיים

במסעדות איכות בעולם ניתן למצוא תפריט טעימות המורכב ממגוון המנות הבולטות המייצגות את המסעדה ואת היינות שסומלייה המקום בחר להתאים לארוחה.

 

בטרקלין ביסטרו בשר ויין תוכלו למצוא את החיבור האולטימטיבי בין בשר משובח המיושן במקום מפרות בוגרות לצד מגוון רחב של יינות בוטיק מיקבי איכות ברחבי ארצנו .

השף משה יוחנן והסומלייה יוסי בן אודיס רקחו תפריט זוגי של 11 מנות איכות קלאסיות המוגשות לצד מבחר יינות המותאמים למנות אלו.

 

ארוחה זו הינה חוויה לכל חובב קולינריה ויין המעוניין להיחשף לאיכות,ולאנשים שאוהבים ליהנות מאוכל טוב לצד יין משובח שמותאם במיוחד למנה. בארוחה ניתן להיחשף לטעמים ולריחות ממטבחו של השף משה יוחנן המלווים ביינות המתאימים. מחיר הארוחה לאדם 250 ₪.


על הסומלייה: יוסי בן אודיס, חרט על דגלו לקדם יינות ישראלים איכותיים מיקבי בוטיק ברחבי הארץ, בתפריט המקום ניתן למצוא מגוון של יינות בוטיק מוכרים ומוכרים פחות.

 

התפריט יוגש בלווי הסבר קצר על כל מנה ועל היינות שמותאמות לה.

את הארוחה ניתן לקבל  מידי ערב בליווי הסבר בעברית או באנגלית ובשפות סינית יפנית צרפתית או איטלקית (בתאום מראש).

 

 

הטרקלין חרט על דגלו להביא לידיעת הציבור כל נתח בשר משובח ויין, בעיקר יינות בוטיק ישראליים, ובכך להעשיר את לקוחותינו בחיבור המיוחד שבין בשר ליין.

את חווית הבשרים משלים תפריט היינות העשיר של "הטרקלין", כ- 170 סוגי יינות,בוטיק ישראליים שזוכים לחשיפה ראשונית בטרקלין. יוסי בן אודיס משמש כסומלייה הטרקלין מזה 5 שנים, בעבר יעץ למס' מסעדות (רוקה, פריים, דיטה, פרידה, פסטיס) .הצוות המיומן והמקצועי ישמחו להתאים יין איכותי מקומי לכל מנה.

 

 

"הטרקלין"- ביסטרו בשר ויין שוכן במבנה יפיפה ועתיק ששופץ מחדש ברחוב נחלת בנימין  41 ת"א

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3