כנס יסמין 2011 לנשות עסקים יערך השנה בסימן "מצוינות בניהול עסקים קטנים"

 

עופרה שטראוס נשיאת יסמין : ״עסקים קטנים הם מרכיב חיוני ביותר של כל משק צומח ושל כל כלכלה מפותחת. מחקרים מוכיחים כי עסקים קטנים ובינוניים, שהינם הרוב בכל כלכלה, הם עמוד התווך של הפעילות הכלכלית במשק, כאשר עסקים קטנים בבעלות נשים הוכחו כבעלי כושר עמידות גבוה יותר במשברים״.

הכנס יערך ביום רביעי 07.12.11 במלון השרון בשעות 08:30 ועד 16:30

 


כנס יסמין מטעם המרכז היהודי ערבי לפיתוח כלכלי בשיתוף עם קבוצת שטראוס וקרן קונרד אדנאואר יתמקד השנה במצוינות כערך חשוב ומתבקש להצלחת כל עסק בדגש על העסק הקטן. הכנס בשנה זו, נוגע בחשיבות סקטור העסקים הקטנים בבעלות נשים, ובערך המצוינות הנדרש דווקא בניהול עסקים קטנים בעולם תחרותי ומתפתח שבו אנו חיים.

 

לדברי כיראם בלעום מנהלת יסמין: "ההשקעה בקידום נשים בישראל היא מנוע צמיחה לכלכלה הישראלית.מחקרים מראים שכאשר נשים מעורבות בכלכלה, המדינה כולה צומחת. לבעלות עסקים  חסמים רבים המונעים מהן להתפתח כלכלית לרבות מחסור בקשרים, נטוורקינג, גישה לטכנולוגיה ובעיקר חוסר גישה למימון".

 

"יסמין"  משקיעה  בקידום נשים בעלות עסקים קטנים יהודיות וערביות במטרה להרחיב את העסקים שלהן מעסק זעיר לעסק קטן ומעסק קטן לבינוני ולגדול

עם תוכנית צמודה לקידום הרישות העסקי בין בעלות עסקים יהודיות וערביות  

 

בישראל: 92% מן הנשים העובדות בישראל  שכירות. נשים עצמאיות מהוות 27% מכלל העצמאים, לעומת 73% מהגברים.

 

בכנס ישתתפו נשות עסקים יהודיות וערביות ויוצגו כלים וידע יישומי לקידום עסקים קטנים בישראל, עופרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס ונשיאת "יסמין", תציג את תמונת המצב העדכנית בישראל של עסקים קטנים בבעלות נשים בהשוואה לעולם. לדברי שטראוס:

 " עסקים קטנים הם מרכיב חיוני ביותר של כל משק צומח ושל כל כלכלה מפותחת. מחקרים מוכיחים כי עסקים קטנים ובינוניים, שהינם הרוב בכל כלכלה, הם עמוד התווך של הפעילות הכלכלית במשק. עסקים קטנים בבעלות נשים הוכחו כבעלי כושר עמידות גבוה יותר במשברים. מטרתה של "יסמין" היא לקדם נשים בעלות עסקים קטנים בישראל, ערביות ויהודיות ומטרת הכנס להעלות את המודעות לחשיבותם של עסקים קטנים בבעלות נשים כמנוף כלכלי וחברתי בישראל ולבחון את הדרכים בהם ניתן לסייע לעסקים אלו"

 

פאנל מיוחד  יוקדש למצוינות נשים בעסקים   בו תשתתפנה : סיביל גולדפינגר, מייסדת ומנכל"ית "קום איל פו",סיגל קוטלר לוי  מ"סבון של פעם", וידא משעור מאלסינארה, יוליה גל , מייסדת יוליה ספא אקספרס, מיה אפרתי מייסדת ומנכ"ל אליה מחזור בע"מ

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3