הקמפיין הגדול – חופש בחירה בנישואין יוצא לדרך

אמיר פיי גוטמן וחני פיסטרנברג ובני זוגם בצילומים לקמפיין למען חופש בחירה בנישואין בישראל

הקמפיין, שמובילות תנועת ישראל חופשית, הפורום לבחירה בנישואין , המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית ושתי"ל, יעלה לאוויר בימים הקרובים והינו הרחב ביותר שנעשה בישראל אי פעם.

 

עשרות זוגות שאינם מוכנים להיכנע לממסד הרבני בישראל, בהם אמיר פיי גוטמן ובן זוגו  ינאי פרישר,  וחני פירסטנברג ובן זוגה עידו חזקיה הצטלמו בשבוע שעבר למען קמפיין אינטרנטי רחב היקף התומך בחופש בחירה בנישואין בישראל. הקמפיין שצולם בסטודיו של צלם האופנה רון קדמי הוא חלק מפרוייקט רחב היקף בנושא העולה בימים אלה.


חני פירסטנברג: "בשבילי יהדות זה המסורת. המסורת היא משהו מאד משמעותי וחשוב בחיים. לי באופן אישי אין שום צורך באישור הממסד הרבני כדי להרגיש את היהדות שלי. זו הדרך שלי והאמונה האישית שלי ואני מאמינה שבשנת 2011 כל אזרח במדינה צריך לעשות את הדברים בדרך שלו על פי האמונה האישית שלו. מה שהכי אבסורדי בעיניי במצב הקיים הוא שבעוד כמה חודשים אני ובעלי מתכננים לטוס ללאס ווגאס כאשר כפיל של אלביס יחתן אותנו שם כדי שהנישואים שלנו ייחשבו רשמיים בארץ, בעוד שהחופה שעשינו עם רבנית קונסרבטיבית בטקס מרגש של שעה ורבע מול כל בני משפחתי ואהוביי לא נחשב בארץ כנישואים רשמיים".

 

אמיר פיי גוטמן: "היה לנו חשוב להשתתף בקמפיין למען חופש בחירה בנישואין כיוון שיש יותר מדי אדישות במדינה שלנו לגבי יותר מדי דברים. חשוב לנו כבני אדם לא רק להביע דעה על דברים אלא גם לקום ולעשות"

 

מיקי גיצין , מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית": "התנועות הפלורליסטיות בישראל החליטו לעשות יד אחת על מנת לשנות את המצב האבסורדי בו אנשים אינם יכולים להנשא במדינתם. לצערנו , המונופול הרבני מונע מישראלים רבים להתחתן בארץ וכופה על אחרים לשקר ביום הכי מיוחד עבורם. הגיע הזמן שחברי הכנסת שלנו יקשיבו לקול הברור שעולה מן הציבור שנוסע בהמוניו להתחתן בחו"ל ודורש להתחתן בארץ על פי צו מצפונו".

 

הקמפיין הציבורי יכלול עתירה לבג"צ, שיגיש המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית בעד חופש בחירה בנישואין בישראל והצעת חוק לקידום נישואים אזרחיים בישראל שתוגש במושב הכנסת הקרוב.

 

קרדיטים:
ניהול קריאייטיב: סטודיו רן לוצקי
בימאי: יוני גבע
צילום: אופיר קדמי
עורכת: דפני ליף
סטודיו: סטודיו רון קדמי
הפקה: נטלי שזר, איתמר רועי
אסטרטגיה: טימור הררי
ניהול סטיילינג: ריטה לונדון
עיצוב אופנה: ריטה לונדון, גליה זוהר, דורון אשכנזי,
Nanda
ניהול מדיה: שירלי בן גיאת
חברת מדיה:
web image
תכנות:
anetkin, עילאי הר-סגור

יח"צ: דורית שמואלי תקשורת

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3