לשחרר את הבננה, הפקה חדשה של צוותא- הולכים למילואים


תתחילו, "לשחרר את הבננה"-

סאטירה קומית חברתית חדשה בהפקת צוותא


"לשחרר את הבננה", סאטירה קומית חברתית חדשה שיוצאת בימים אלה בצוותא, מציגה את סיפורם של חמישה גברים שנפרדו מבתיהם לשבוע אחד של מילואים. זהו מחזה שמורכב מ-70% קומדיה ו-30% דרמה גברית, ומציג שבוע סטנדרטי כביכול של חמישה מילואימניקים המייצגים טיפוסים שונים במדינת ישראל- לוגסי (דני שטג )- זקן הלוחמים ועתיר הניסיון, אורבך (גמא שריג)- המפקד הרומנטיקן שמחפש אהבת אמת, וסרמן (יובל רז )- הנוירוטי והמבוהל , מאיר (אביב אלוש )- הסטלן בעל משלי החכמה וציגלר (אורי לחמי )- צעיר החבורה שחולם להיות משהו, מתישהו.

אלו הם שועלי קרבות שמכירים שנים רבות אחד את השני, אבל דווקא בשבוע הזה, שנראה לעין בלתי מזוינת כשבוע מילואים רגיל לחלוטין, לומד כל אחד מהגברים האלו דבר חשוב, שיגרום לו להביט אחרת על המציאות שממנה הוא הגיע למילואים,  דבר שיגרום לו להבין מיהו באמת. כל אחד מהגברים הללו לומד – לשחרר את הבננה שלו..


לדברי הבמאית, שרית הררי: " את ההצגה "לשחרר את הבננה" אפשר לסכם בפשטות בשלוש מילים: חמישה גברים במילואים. לכאורה זה נראה רגיל, אבל כמו שמתגלה במהלך ההצגה, המילים הללו מכילות בתוכן כל כך הרבה. זה סיפור על גבריות שעומדת במבחן השגרה, זה סיפור על חברות אמיתית, זה סיפור על כל הסיפורים האפשריים שאפשר להכניס בשבוע אחד. זה סיפור ישראלי שזר לא יבין, על האנשים שכל אחד מאיתנו מכיר ואוהב. וזה גם בעיקר מצחיק. מאוד מצחיק".

המחזה מלווה בדבר שגורם לכל משרת מילואים לעבור את השבוע הזה – דיבורים: על בית ומשפחה, בחורות, נישואין והריונות, חלומות ומערכות יחסים שונות. הכל- בשפה גברית טהורה. בין המילים ובתוך הסיטואציות השונות, צפים דברים אחרים: פחדים וחששות, רגשות ושאיפות, טראומות ופרידות ועוד. דווקא במרחב המוגן הזה שכל הווייתו היא גברית, יכול כל אחד מהדמויות להסיר את מסכת הגבריות אותה הוא לובש בחיי היום יום ולהיות גבר אמיתי, לבטא צדדים נוספים באישיותו, גם צדדים שיכולים להיתפס כנשיים ב"עולם שבחוץ". המחזה מאפשר הצצה לשגרת המילואים: לרגעים הטובים, הפחות טובים, והממש-לא-טובים שכולם, איכשהו, תמיד משעשעים.

 

מחזאי - אהוד עזריאל מאיר  במאית- שרית הררי  עוזרת במאית- יעל גולדברג   שחקנים- דני שטג (הפוך) אביב אלוש (עספור, הבורר) אורי לחמי (סרוגים) יובל רז (אבודים באפריקה yes) גומא שריג (סדרת אינטרנט של אורנג') ישי מאיר תפאורה- מאיה פלג מוזיקה- שלום וינשטיין תאורה- יוני קגן

 

מחיר- 90 ש"ח                                                 כרטיסים בקופת צוותא בטל' 03-6950156/7

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3