משרד בר-הרשקוביץ אדריכלים, מהמשרדים המנוסים והוותיקים בתחום, מציג את פרויקט "Central Heights" במתחם "גבעתיים סיטי"

בימים אלה קורם עור וגידים פרויקט "גבעתיים סיטי" ("Central Heights") - פרויקט "פינוי בינוי" השני בישראל. הפרויקט חולש על מתחם מגורים הממוקם בצומת הרחובות ערבי נחל ושפע טל בגבעתיים ונחשב לאחד הפרויקטים היוקרתיים ביותר באזור כיום. הפרויקט כולו תוכנן על ידי האדריכלית ומנהלת המשרד רותי הרשקוביץ ממשרד "בר-הרשקוביץ אדריכלים". הפרויקט כולל כשלושה דונמים של שטחים ציבוריים פתוחים שיפותחו כגן ציבורי שכונתי בלב המתחם של "גבעתיים סיטי".


משרד "בר הרשקוביץ אדריכלים" זכה בתחרות התכנון "פינוי בינוי גבעתיים סיטי" (2002), כאשר התמודד מול חמישה משרדים נוספים. זכייה זו התווספה לפרסים רבים בהם זכו פרויקטים פרי תכנון המשרד, ביניהם ניתן לציין את תוכנית האב והבינוי של המכון האקדמי טכנולוגי חולון (1996), "הבית היפה" בעיר ערד (1998) ו"משק פוטרמן אזור" (2005).

 

לדברי רותי הרשקוביץ: "פרויקט "סנטרל הייטס" הוא פרויקט פינוי-בינוי השני היוצא לביצוע במדינת ישראל. פרויקטי פינוי-בינוי מוגדרים בשנים האחרונות כפרויקטים בעלי עדיפות לאומית וזאת לאחר שרשויות התכנון השונות השכילו להטמיע את החשיבות החברתית, ציבורית ואורבאנית שיש להם על הערים ומרכזי הערים במדינה כפתרון לבעיות הנגררות בעקבות תהליך הפרבור". עוד אומרת הרשקוביץ כי "בפרויקט זה הושקעה עבודת תכנון רבה ומאומצת בכדי להגיע לרמה הגבוהה ביותר של תכנון אדריכלי אורבאני, תוך שימת דגש על ריבוי בשטחים ירוקים פתוחים. בפרויקט ניכרים הדקדוק וההשקעה בפרטים הקטנים המאפיינים את משרדנו".

 

פרויקט "סנטרל הייטס", הממוקם בנק' הממשק של 3 הערים המרכזיות בגוש דן: ת"א, רמת-גן וגבעתיים, מהווה את חוד החנית של פיתוח כל אזור הסיטי של גבעתיים. משרד בר הרשקוביץ אדריכלים בחר להתייחס לפרויקט באופן יוצא דופן וחדשני, כפרויקט יוקרה לכל דבר. בכך הוא מציג את השקפת העולם שפרויקטים אלו הם אחת הדרכים היעילות ל"הצלת" חזות מרכזי הערים, עשיית שימוש יעיל יותר בקרקע, על מנת לאפשר עתודות מגורים תוך שמירה על שטחים ירוקים בעיר ושיפור תדמית העיר. על מנת לראות יותר ויותר פרויקטים מסוג זה צריך לאפשר זכויות בניה כאלה שיהפכו את הפרויקטים לכלכליים. אדריכלות טובה אינה תוצאה של אחוזי בניה אלא של איכויות וסטנדרט תכנון וכמובן גם שמירה על שטחים ירוקים.

 

הפרויקט החל כפרויקט "פינוי ובינוי" והפך למגורי יוקרה - תחום חדש בארץ אז. מתוך חזונה של רותי הרשקוביץ הוכנסו לפרויקט לובי מפואר, שוער, בריכה, ספא וחדר כושר. המונח "פינוי ובינוי" הינו שם נפוץ לעסקאות קומבינציה, במסגרתן מפונות שכונות מגורים ישנות לטובת בניה מחדש של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים הקיימים מקבלים במקום דירתם הישנה דירה חדשה בשכונה מודרנית. עד היום אושרו כ-25 תוכניות "פינוי ובינוי" ברחבי הארץ, ובשלבי דיון שונים נמצאות עוד כ-35 תוכניות. בפועל יצאו לביצוע שני פרויקטים בלבד.

 

משרד בר-הרשקוביץ אדריכלים הוקם בשנת 1946 ע"י האדריכל מיכאל בר. בשנת 1964  נוצרה שותפות בין בר לבין הרשקוביץ. במשך השנים המשרד קנה לעצמו שם וניסיון רב בתחום הבניה הציבורית והפרטית כאחד והוא נמנה על משרדי האדריכלים הותיקים והמנוסים בישראל. את המשרד מובילה משנת 1995 האדריכלית רותי הרשקוביץ. רותי הצטרפה למשרד לאחר שהות ממושכת בארה"ב, במהלכה סיימה את לימודי האדריכלות ב- “Pratt Institute N.Y.” וצברה ניסיון מעשי בתכנון וביצוע פרויקטים בתחום הציבורי והפרטי. המשרד עוסק בכל תחומי התכנון, מתכנון אורבאני אזורי כולל, וכלה בתכנון מפורט של תחומים מגוונים כגון: שכונות מגורים, בנייה רוויה, מרכזיים מסחריים ועירוניים, בנייני משרדים, מוסדות חינוך, מתקני ספורט, אתרי נופש אדריכלות פנים, ועוד. למשרד לקוחות בולטים רבים מהמשק הישראלי, ביניהם: דלק נדלן, דנקנר השקעות בע"מ, פרץ בוני הנגב, קב' חנן מור, נתנאל גרופ, בנק לאומי, הרשות לניירות ערך, גינדי השקעות, ורבים נוספים. המשרד מתכנן בימים אלו כ-1000 יח"ד בערים תל אביב, חולון, גבעתיים, מודיעין ועוד.

לפרטים נוספים: דורית שמואלי תקשורת ויחסי ציבור 077-5545601/2/3